Хебър дръпна на върха във Втора лига със седма поредна победа (ВИДЕО)

Тимът от Пазарджик загря за ЦСКА с успех 1:0 над Струмска слава

"Хебър" Пазарджик продължи победната си серия в "Б" група, след като надигра с минималното 1:0 като гост отбора на Струмска слава Радомир.

Въпреки неистовите си опити да изравнят, домакините не успяха да зарадват феновете си поне с точка, отбелязвайки попадение през второто полувреме.

Единствения гол в срещата отбеляза Живко Петков в 44-ата минута, но попадението бе изработено от Октай Хамдиев, който взе топката от собственото си наказателно поле, пробяга целия терен по дясното крило и подаде на оставения без покритие Петков за гола. Хамдиев не бе спрян от левия защитник Тунгаров.

Така пазарджиклии спряха серията от 6 мача без загуба за Славата, увеличиха своята на 7 поредни победи и вече мислят за мача с ЦСКА в турнира за Купата на България. Пазарджишките фенове чакат срещата на 22 септември с нетърпение, след като "армейците" не са посещавали Пазарджик 16 години. Голямо предизвикателство пред "червените" обаче ще е тактиката на бившия наставник на "Левски" Николай Митов, който е начело на "Хебър" сега.

Преди това тимът от Пазарджик ще се опита да запази лидерското място в класирането в шампионата, на което се намира, в домакински мач срещу Септември София на 18.09. Хебър се намира на първо място с 22 точки преди останалите срещи от 9-и кръг на "Б" група.