ЖЕЛЕЗЕН ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" удържаха в много тежка битка в Мидтиланд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион с точка в Дания, Недялков и Десподов напуснаха с контузии

Лудогорец взе точка от първия си мач в група F на тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Българският шампион направи 1:1 като гост на Мидтиланд в много нервен и изпълнен с остри влизания двубой.

В резултат двамата капитани на „орлите“, които са и национали на страната ни – Антон Недялков и Кирил Десподов, получиха контузии и бяха принудително заменени.

Иначе именно Десподов изравни резултата, след като Густав Исаксен го откри в самото начало.

Вратарят Кристиян Кахлина пък изигра поредния си силен мач, за да бъде сложен край на серията от 6 поредни загуби на разградчани в Лига Европа.

Те бяха и без своя треньор Валдас Дамбраускас, който даде положителен тест за коронавирус в навечерието на срещата, а самата тя започна кошмарно за Лудогорец.

Домакините откриха още в 4-ата минута, когато Евандер центрира и Густав Исаксен реализира с глава, за да даде аванс на Мидтиланд – 1:0.

В 16-ата минута пък Рафаел Ониедика можеше да удвои, ала не успя добре да засече от близка дистанция, а секунди след това Лудогорец отговори с далечен изстрел на Алекс Сантана.

В средата на първата част пък Жуниньо от гостите бе оставен непокрит в наказателното поле и насочи с глава, ала на сантиметри над вратата.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Лудогорец, макар и с доза късмет.

След удар от дистанция топката рикошира в защитник на Мидтиланд и дебнещият в наказателното поле Кирил Десподов я овладя, а после успя да я насочи в мрежата за 1:1.

До почивката повече попадения не паднаха, а нарушенията зачестиха.

Второто полувреме започна така, както и първото – с натиск на домакините, които се настаниха в половината на Лудогорец и стигнаха до два последователни корнера.

Този път обаче защитата на „орлите“ не се огъна, а впоследствие опитът за контраатака бе спрян с цената на нарушение срещу Десподов.

В 50-ата минута пък капитанът Антон Недялков получи травма и не успя да продължи срещата, въпреки че опита.

Само 10 минути по-късно и Кирил Десподов, който взе лентата от защитника, трябваше да напусне принудително заради травма.

В 64-ата минута Исаксен проби в наказателното поле на Лудогорец и подаде към Систо, чийто удар отблизо обаче бе спасен майсторски от Кахлина.

Последва още едно зрелищно спасяване на стража, а в 70-ата минута шут на Евандро профуча покрай вратата.

Междувременно нервите взеха връх на терена и головите положения на практика липсваха за разлика от здравите единоборства.

При едно от тях в 80-ата минута се стигна до неприятен сблъсък глава в глава между Пиерос Сотириу и играч на домакините, но за щастие двамата получиха лекарска помощ и успяха да продължат срещата.

Тя не предложи повече голове, въпреки 7-минутното добавено време, за да завърши наравно - 1:1, след 26 нарушения и само един точен удар към вратата на "орлите".

В следващия кръг те приемат Цървена звезда, докато Мидтиланд гостува на португалския Брага.

МИДТИЛАНД - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Густав Исаксен (3)
1:1 Кирил Десподов (32)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИДТИЛАНД: 16. Олофсон, 14. Далсгаард, 28. Святченко,  73. Жуниньо, 6. Андерсон, 37. Нводике, 10. Евандер, 29. Паулиньо, 7. Систо, 74. Брумодо, 45. Исаксен;

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 32. Жосуе Са, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 10. Ману, 11. Десподов, 37. Текпетей;

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола