НА КОМАТЕВО: Ботев Пловдив пречупи Берое и отново е на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" с 2:1 над старозагорци

Ботев Пловдив победи с 2:1 Берое в тракийското дерби от 8-ия кръг на efbet Лига. Пловдивчани бяха много по-активният тим в предни позиции и заслужено взеха трите точки.

Ботев Пловдив създаде първата опасност в мача в 20-ата минута, когато Маркиньос отправи удар, но Нордин Бакер се намеси и спаси.

Берое можеше да поведе в резултата в 33-ата минута, когато Александър Василев центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Алиун Фал стреля с глава, а топката срещна десния стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Кийлън Лебон центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив в 41-ата минута, след което Умар Сако стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив направи сериозен пропуск в 52-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Па Конате стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бакер, а след това нидерландецът улови топката.

Ботев Пловдив отбеляза втори гол в 85-ата минута. Маркиньос центрира в наказателното поле на Берое, където Па Конате бе изпуснат от Стив Фуртадо и прати топката в опразнената врата.

Берое реализира почетен гол в третата минута на добавеното време на срещата, когато Стив Фуртадо центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Умар Сако продължи към Александър Цветков, който отблизо прати топката във вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пд - Берое 2:1