ДРАМА НА ГЕРЕНА: Битка, греди, картони, апели за дузпи, Левски - ЦСКА 1948 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" фенове понапълниха "Герена", оказаха неистова подкрепа, но така и не видяха гол

Левски не успя да победи ЦСКА 1948 при завръщането на Станимир Стоилов на "Герена". Двубоят между двата състава от осмия кръг на efbet Лига завърши 0:0. "Сините" фенове понапълниха стадиона, оказаха неистова подкрепа, но така и не видяха гол срещу най-слабата защита в елита, а Мъри ще трябва да почака за първия си успех при повторния си престой в Левски.

"Сините" натиснаха съперника си от първата минута, но положения пред Наумов липсваха. Изненадващо първият удар към една от двете врати го отправиха гостите. Галин Иванов получи подаване в наказателното поле и стреля, но топката срещна тялото на футболист в синьо и излезе в корнер.

Левски отговори с опасен удар на Марин Петков в 16-ата минута. Вратарят на гостите обаче успя да закачи топката, която след това се отби в гредата. Секунди след това Ивайло Чочев шутира извън наказателното поле, но встрани от вратата на домакините.

Хубав пробив на Галин Иванов в 22-ата минута минута завърши с опит за остро подаване успоредно на голлинията. Защитник обаче изби в корнер. Секунди след това Иванов насочи топката към горния десен ъгъл на вратата, но Николай Михайлов спаси.

В 26-ата Иван Горанов центрира в наказателното поле, Симеон Петров не се справи по най-добрия начин, което доведе до напрежение пред вратата на гостите. Даниел Наумов обаче успя да се справи със ситуацията.

Опасен изстрел на Здравко Димитров в 33-ата минута мина над напречната греда. Малко след това Билал Бари потърси Марин Петков в наказателното поле на "червените", но Симеон Петров пресече опита за подаване. В 42-ата Здравко Димитров центрира в наказателното поле, а Дани Наумов улови топката. Две по-късно бърза атака на Левски завърши с неточен удар на Борислав Цонев.

Левски започна по-активно втората част и в 52-ата минута Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи удар, но топката мина над вратата.  Четири след това блестяща изява на Даниел Наумов попречи на Билал Бари за вкара. Нападателят засече с глава центриране отдясно, не не можа да преодолее съперниковия страж.

В 70-ата минута ЦСКА 1948 стигна до най-чистото си положение в мача. Георги Русев развинти Шелис отляво и центрира в наказателното поле, където Галин Иванов стреля с глава, а Николай Михайов спаси. В 74-ата сходна ситуацията се разигра и пред Наумов. Петков обаче не успя да учели добре топката и по никакъв начин не затрудни стража на гостите.

Секунди по-късно далечен шут на Родослав Цонев излезе в аут. В 86-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Димитър Костадинов в наказателното поле на домакините. Реферът обаче прецени да не отсъжда наказателен удар. От VAR също не видяха очевидна съдийска грешка. До края нервите взеха връх. Галин Иванов влезе в словесна престрелка с близнаците Цоневи, а на прибиране в тунела халфът на гостите Георги Русев беше ударен с хвърлен от трибуните предмет.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1948 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги  Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков, 91. Драган  Михайлович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 77. Крум Стоянов, 6. Деян Лозев, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 11. Денислав  Александров, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов