"ГОЛ СЛЕД ГОЛ" ВЪВ ВРАЦА: ЦСКА потрепери, но стигна до 4:2 срещу Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Йомов вкара първите си два гола за "червените" в първенството, откараха играч на домакините в болница

ЦСКА спечели с 4:2 гостуването си на Ботев (Враца) от осмия кръг на efbet Лига. "Червените" допуснаха ранен гол, но още преди почивката успяха да стигнат до обрат. През второто полувреме тимът на Стойчо Младенов отбеляза още два пъти, а междувременно домакините успяха за кратко да вкарат напрежение в състава на съперника с второто си попадение в мача. Георги Йомов обаче сложи точка на спора. Той записа първите си две попадения за ЦСКА в първенството.

Успехът е четвърти за столичани и вече имат 13 точки, които им отреждат четвъртото място. Лидер е Ботев Пд със 17, но и три мача повече. Ботев продължава да буксува и няма успех вече 5 поредни двубоя.

Треньорът на „червените“ Стойчо Младенов направи редица промени в състава. От титулярите срещу Рома липсваха шест човека.  Бусато, Кери, Гълъбов, Вилдсхуд и Кръстев останаха резерви. Иван Турицов е с контузия и въобще не попадна в групата. Неговото място зае от Асен Дончев. Карол Метс направи своя официален дебют за ЦСКА. Федерико Варела пък се завърна сред титулярите.

Ботев Враца поведе с първия си точен удар в мача. В седмата минута Юлиан Ненов пусна превъзходен извеждащ пас за Виктор Василев, но Димитър Евтимов излезе да го пресрещне игра с топката. Футболистът на Ботев обаче успя да я чукне към вратата и тя бе достигната от Бабунски, който я вкара в опразнената мрежа – 1:0. Ситуацията беше разгедана от VAR за нарушение на Василев срещу вратаря, но повторението не показаха да има такова.

Отговорът на ЦСКА не закъсня много. В 16-ата минута Йоан Баи центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Георги Йомов изпревари Гонсало Виейра и отблизо прати топката във вратата на Красимир Костов за 1:1. Това е първо попадение за крилото с екипа на "червените" в първенството.

В 28-ата минута гостите бяха близо до второ попадение. Йомов прати топката в пеналта, където Мухар не успя да нанесе удар с глава. Последва опит за удар на Варела. Той обаче беше точен, но пък можеше да бъде засечен от Жорди Кайседо, който явно не очакваше подобно развитие на ситуацията и не реагира.

Малко след това отново Варела стреля към вратата на Ботев, този път Костов спаси без проблем. ЦСКА осъществи пълен обрат в 39-ата минута. Георги Йомов центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Жорди Кайседо се размина с топката, след което Брадли Мазику изпревари играчи на Ботев Враца и я вкара във вратата - 1:2.

Томас Лам изпълни пряк свободен удар в 42-ата минута, но ударът му мина над напречната греда. Три след това и младият Дончев бе близо до гол в полза на "червените", но и той шутира над вратата.

В 49-ата минута Йоан Баи прати за трети път топката в мрежата на Костов. Футболистът на "червените" изскочи сам срещу Красимир Костов и вкара с удар покрай вратаря на домакините. Ситуацията бе разгледана от VAR, след като останаха съмнения за засада на французина, но повторенията показаха, че такава няма.

Малко след това Баи центрира остро в наказателното поле на Ботев Враца, но Георги Йомов не успя да засече топката. В 65-ата минута Лам не успя да се възползва от грешка на Бауренски, който в опита си да изчисти топката я прати в краката на съперника. Финланцедът финтира защитник и стреля, но Костов спаси. Последва атака, при която Йомов преодоля вратаря, но от малък ъгъл стреля в аут. В 67-ата Йомов пусна много добър пас към Ахмед Ахмедов, но и той не можа да преодолее Красимир Костов.

Ботев Враца се върна в мача в 73-ата минута, когато Красимир Тодоров много добре отклони топката към Мирослав Маринов, а той с много силен удар вкара топката във вратата на Димитър Евтимов. В 81-ата Георги Йомов обаче ознаменува доброто си представяне с нов гол, след като се възползва от неразбирателство в защитата на домакините.

Неприятен инцидент споходи Костадин Ничев. Той беше откаран с линейка в болница, след като получи контузия в ръката, а Ботев Враца завърши мача с човек по-малко.

ЦСКА пропусна да вкара пети гол в добавеното време, когато Греъм Кери преодоля Антонио Георгиев и влезе в наказателното поле. Изстрелът му обаче срещна левия стълб на вратата на Красимир Костов.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 2:4

1:0 Бабунски (7)

1:1 Йомомв (16)

1:2  Мазику (39)