НА "АРМИЯТА": ЦСКА премина с лекота през Хебър и гледа към 1/8-финалите в Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" спечелиха при теоретичното си гостуване в 1/16-финалите на турнира

Носителят на трофея от Купата на България ЦСКА започна без никакви проблеми защитата на трофея си, след като победи Хебър (Пазарджик) в 1/16-финалната им среща, изиграна на "Българска армия".

"Червените" на теория бяха гости, но видимо се чувстваха отлично на своя терен и решиха всичко в мача още преди почивката след отлична игра на Жорди Кайседо и Ахмед Ахмедов.

Първата по-сериозна опасност дойде в 9-ата минута, когато ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар от малък удар вдясно от вратата на Иван Василев. Греъм Кери и Федерико Варела отиграха заучено ситуацията, при която аржентинецът стреля опасно, но вратаря на тима от Пазарджик спаси.

Последва натиск на „червените“, които обсадиха вратата на Хебър. В 12-ата минута ЦСКА имаше 100-процентов шанс да поведе. Кери центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов бе оставен съвсем сам. Ударът с глава на нападателя, обаче, мина встрани от вратата.

Хебър отговори с изстрел от далечна дистаниция след заучено изпълнение на ъглов удар, но шутът на Евгени Игнатов бе спасен без проблем от Димитър Евтимов.

В 25-ата минута символичните гости в този мач откриха резултата. Греъм Кери даде пас по земя в наказателното поле за Жорди Кайседо. Еквадорецът загърби с тяло Радослав Терзиев и отправи топовен шут с десния крак, който не остави никакви шансове на Ивайло Василев - 1:0 за "червените".

120 секунди по-късно отборът на Стойчо Младенов вече водеше с два гола. Варела и Кери комбинираха в половината на Хебър, а аржентинецът изведе зад отбраната спринтиращия Ахмедов. Нападателят на ЦСКА подмина с топката стража на пазарджиклии и с левия крак удвои аванса за ЦСКА.

В минута Варела прехвърли защитата на Хебър, намирайки Ахмедов, а той чукна към Кайседо, който с глава реализира третия гол. Втората част стартира с удар на Яник Вилдсхут, който бе отразен от Василев. В 55-ата Асен Дончев стреля от средна дистанция с десния крак, но неточно.

В 64-та минута се получи гаф на "Българска армия", след като пръскачките изненадващо се включиха и спряха за няколко минути двубоя. В рамките на три минути - между 65-а и 68-а, Варела и Греъм Кери опитаха удари от разстояние, но и при двата случая Василев не биваше да се намесва. В 81-ата минута Хебър имаше отлична възможност да намали пасива си, след като Ивайло Михайлов отигра някак топката при центриране, а Евтимов излезе неразчетено и остави вратата си празна, но топката се отби в гредата на ЦСКА.

Три преди края Томас Лам от ЦСКА стреля с глава отблизо, но гредата спря финландецът да вкара първия си гол в кариерата за ЦСКА.

Хебър - ЦСКА 0:3
0:1 Кайседо 25
0:2 Ахмедов 27
0:3 Кайседо 41

Стартови състави:

Хебър: Василев, Папазов, Терзиев, Търтов, Тонев, Пехливанов, Димитров, Игнатов, Хамдиев, Манев, Петков

ЦСКА: Евтимов, Дончев, Мазику, Гълъбов, Метс, Жеферсон, Кери, Варела, Вилдсхут, Ахмедов, Кайседо