СЛЕД ЗДРАВА БИТКА: Локо (Пд) и Арда затънаха в локвите на "Лаута" - 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдията даде и отмени дузпа за домакините, токов удар прекъсна за кратко мача

Локомотив Пд и Арда не успяха да се победят в локвите на "Лаута". Мачът от десетия кръг на efbet Лига завърши 0:0. Така и двата тима продължават да са без победа в последните си три мача от първенството. Тимът от Кърджали е на 8-а позиция с 10 т. Локо има две по-малко и продължава да е сред изпадащите - 12-и. Димитър Илиев и компания имат само един успех от началото на сезона и не са спечелили нито веднъж на стоя стадион този сезон.

В 10-ата минута Локомотив стигна до добра голова възможност. Венсан Марсел получи топката в наказателното поле, елиминира Алекс Петков и стреля, но твърде силно и над вратата.

Десет след това слаб удар с глава на Георги Минчев попадна в ръцете на Иван Караджов. Арда отговори с шут на Александър Георгиев в 30-ата минута. Топката обаче прелетя над напречната греда.

Веднага след това Венсан Марсел проби по десния фланг и центрира. Димитър Илиев стреля с глава, но Караджов спаси. В 35-ата минута опасен удар на Спас Делев мина встрани от вратата.

В последната минута на първата част Караджов предотврати сигурен гол след удар на Димитър Илиев в близкия му ъгъл.

Секунди след почивката Венсан Марсел се пребори за топката и центрира в наказателното поле. Там Бирсент Карагарен овладя и шутира, но неточно. Три по-късно Карагарен качи топката на главата на Минчев, но и той не намери очертанията на вратата.

В 56-ата минута Димитър Илиев центрира в пеналта, където топката удари по рамото Пламен Крумов. Главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР отмени решението си.

В 70-ата минута Арда беше много близо до откриване на резултата. След продължително меле Жуниньо отправи удар от 6-7 метра и след рикошет в тялото на Димитър Илиев топката срещна гредата.

Малко след това осветлението на два от четирите стълба на стадиона загасна и мачът бе прекъснат за 7-8 минути.

В добавеното време Венсан Марсел опита удар от дъгата с левия крак, но Иван Караджов спаси с блестяща намеса.

ЛОКО ПД - АРДА 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО ПД: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас, 9. Бирсент Карагарен, 33. Йосип Томашевич, 61. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

АРАДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 81. Атанас Зехиров, 98. Тонислав Йорданов