ФУРОР ЗА МИНЧЕВ: Българинът с два гола при разгром на Спарта (ВИДЕО)

Тимът на нападателя е в серия от 4 поредни победи във всички турнири

Бившият нападател на Черно Море Мартин Минчев изигра нов силен мач за Спарта (Прага). Българинът беше с основен принос за разгромната победа с 4:1 над Пардубице. Минчев вкара два гола и подаде за още един, а с изявите си показа, че периодът му на адаптация е отминал.

Преди паузата за националните отбори родният талант се разписа последователно срещу Лишен за Купата на Чехия и Злин в първенството. Той се представи на ниво и срещу Рейнджърс в Лига Европа, а треньорът Павел Върба не се поколеба да му гласува доверие и днес. Той действаше на върха на атаката, подкрепян от младата звезда на Спарта Адам Хложек.

Именно Хложек изведе българина зад защитата в 20-ата минута. Последва точен изстрел в далечния ъгъл и тимът от столицата поведе. Вторият гол за гостите беше дело на Томаш Визнер в 28-ата минута след подаване на Якуб Пешек.

В самия край на първото полувреме след атака по левия фланг топката стигна до Минчев, който шутира точно до гредата и на практика реши всичко в полза на Спарта.

Преди да бъде сменен в 68-ата минута Мартин Минчев имаше още една отлична проява. Негов пробив и центриране дадоха възможност на Пешек да направи резултата 4:1 в полза на столичани. В края домакините върнаха едно попадение чрез Давид Хуф.

Спарта е в серия от 4 поредни победи във всички турнири. Отборът е на второ място в класирането на Фортуна лига с 26 точки - 4 по-малко от лидера Виктория (Пилзен). Трети е шампионът Славия (Прага) с 25 точки, колкото има и Словачко.