Черно море би Левски за втори път тази седмица

Моряците победиха с 3:0 във втория кръг на първенството

Черно море победи Левски за втори път в рамките само на няколко дни. След като футболният тим на “моряците” отстрани “сините” на 1/8-финал за Купата на България, футзалният отбор на Черно море записа класически успех с 3:0 в мач от 2-рия кръг на футзалното първенство.

И трите попадения в двубоя паднаха през втората част, като варненци откриха резултата в 26-ата минута чрез Наумов, а в 40-ата минута паднаха още два гола. Техни автори станаха Кузов и Табаков. За победителя това е първи сезон под името Черно море, като преди да се преименуват отборът се казваше МАГ. Той получи разрешение да носи името на 105-годишния отбор от футболния клуб и обединените спортни клубове със същото име.Маговете са и първите шампиони на България, първият участник в евро турнирите за страната и едни от най-титулуваните в родния шампионат.

Освен това отборът на Черно море е един от фаворитите за спечелване на тазгодишното издание на първенството.

Групата на Черно море: Стоилов, Степанов, Табаков, Магерски, Христов, Цветанов, Георгиев, Ненков, Наумов, Петров, Кузов