Валенсия довърши Виляреал (ВИДЕО)

Тимът продължава борбата на три фронта. За Виляреал остава мисията да оцелее в Ла Лига

Валенсия се класира за 1/2-финалите в Лига Европа след 2:0 у дома срещу съседите от Виляреал. Първият 1/4-финален мач беше завърши с победа 3:1 за момчетата на Марселино и така общият резултат набъбна до 5:1. Тази вечер играчите на двата тима подгизнаха от силния дъжд над “Местайя”. Попаденията бяха отбелязани от Тони Лато (13) и Дани Парехо (54). На 1/2-финала “бяло-черните” ще срещнат Арсенал.

Гостите бяха с доста резервни футболисти предвид резултата в първата среща и тежката задача да оцелеят в испанския елит. Двата тима подходиха предпазливо с оглед хлъзгавия терен. Първият удар дойде в 10-ата минута, когато Дани Парехо шутира в ръцете на на Андрес Фернандес.

В 13-ата Гонсало Гедеш открадна топката и центрира към първа греда, където Лато насочи незабавно за 1:0. Минута по-късно Кевин Гамейро пропусна да удвои. “Прилепите” владееха ситуацията и във втората част на полувремето намалиха оборотите. В 40-ата стражът на “бяло-черните” Нето спаси след удар на Жерард Морено при корнер. Минута по-късно имаше ситуация пред другата врата, където Андрес се намеси.

В 54-ата "лос че" удвоиха аванса си. Парехо стреля от пряк свободен удар и имаше късмета топката да се отклони от Фунес Мори и залъга вратаря за 2:0. В 65-ата Алфонсо Педраса направи силно включване отляво, стигна се до опасен удар, но Диакаби изби пред голлинията.

Валенсия продължава борбата на три фронта. За Виляреал остава мисията да оцелее в Ла Лига.