САЩ стигна до нов финал след драма срещу Англия (ВИДЕО)

Aмериканките ще защитават трофея си в неделя срещу победителя от мача между Холандия и Швеция

Защитаващият титлата си отбор на САЩ се класира на финал на световно първенство за жени за пети път в историята, след като спечели драматична победа с 2:1 срещу националния тим на Англия, който пропусна и късна дузпа.

Кристин Прес, която замества отсъстващата Мегън Рапино, изведе американките напред в десетата минута с удар с глава, но "лъвиците" изравниха само девет по-късно с шестия гол на Елън Уайт на турнира във Франция.

Съединените щати обаче възстановиха преднината си в 31-та минута, когато Линдзи Хорън центрира към Алекс Морган и тя се разписа с глава за крайното 2:1. Тя отбеляза попадението навръх 30-ия си рожден ден и го отпразнува с подигравателен жест в стил "пиене на чай".

Англичанките празнуваха изравнителен гол отново в 69-та минута след втори чудесен завършващ удар на Уайт, но ВАР прекрати преждевременно тяхната радост заради засада. Системата за видеоповторения все пак се реваншира и даде дузпа на европейския тим в самия край на мача за нарушение срещу Уайт, на ударът на Стеф Хютън бе спасен от Алиса Нехер.

Американките ще защитават трофея си в неделя срещу победителя от мача между Холандия и Швеция.

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола