Нигерия детронира шампиона Камерун (ВИДЕО)

“Супер орлите” стигнаха до обрат за три минути и се класираха за осминафиналите

Африка ще има нов първенец, след като Нигерия изхвърли шампиона Камерун на фазата на 1/8-финалите на Купата на нациите на Черния континент. “Супер орлите” сразиха свояха съперник с 3:2 след куп обрати и интересни положения. За място на полуфиналите победителите ще спорят с по-добрия от двойката между домакина Египет и Република Южна Африка.

Одион Игало от Нигерия е големият герой на деня, след като вкара два гола и подаде за победния, дело на Алекс Иуоби.

Игало изведе своя тим напред в 19-ата минута след щастлив рикошет. В края на полувремето обаче “неукротимите лъвове” обърнаха резултата в своя полза след попадения на играещите във Франция Стефан Баокен (41) и Клинтън НЖие (44).

Второто полувреме беше за състава на Нигерия, който показа силата си. Игало изравни за 2:2 в 63-ата минута, а след още три асистира на Иуоби за третия гол, оказал се победен.

Нигерийците продължиха да превъзхождат своя съперник и пропуснаха още поне две чисти положения.

Вчера пък за 1/4-финалите се класираха Бенин и Сенегал.