ПСВ Айндховен обърна Базел (ВИДЕО)

ПСВ Айндховен постигна изстрадана победа с 3:2 в домакинството си на Базел от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Холандците губеха в резултата минута преди края на редовното време, но успяха да обърнат нещата в своя полза и да запазят шансове за продължаване напред.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха в резултата с попадение на Брума в 14-ата минута.

След това обаче Базел съумя да направи обрат. Албиан Айети изравни в 45-ата минута, а Омар Алдерете изведе гостите напред в 79-ата минута.

"Филипсите" обаче продължиха да се борят до самия край и успяха да стигнат до победата. В 89-ата минута Сам Ламърс направи резултата 2:2, а Донйел Малън бе големият герой, реализирайки победния гол за холандците в 92-ата минута.

Така ПСВ взе минимално предимство преди реванша в Швейцария, но двата гола на чужд терен са добра основа и за Базел да търси победата на свой терен и продължаване напред. Така ответният мач се очертава да бъде доста интересен.