Каляри без Десподов тръгна със загуба в Серия А

Новака Бреша на крачка от разгромна победа

Отборът на Каляри тръгна със загуба през новия сезон в Серия А. Пълният със звезди тим от Сардиния отстъпи в първия кръг като домакин пред новака в елита Бреша с 0:1.

Единственото попадение за водения от Еудженио Корини тим отбеляза Алфредо Донарума от дузпа в 54-ата минута. Наказателният удар беше отсъден след намесата на ВАР за игра с ръка в наказателното поле на Алберто Чери.

В 63-ата минута Каляри успя да отбележи гол чрез Лукас Науел Кастро, но той беше отменен поради засада.

Зрителите видяха още два отменени гола в мача, като и двата бяха на Бреша. След консултация с ВАР съдията Абатиста не ги призна поради положение на засада.

Домакините бяха без българския си играч Кирил Десподов, който не попадна и в групата, тъй като се търси вариант за преотстъпването му под наем. Гостите от Ломбардия пък не разчитаха на най-новото си попълнение Марио Балотели, който се присъедини наскоро към тима и все още не е готов за игра.