България продължава на 1/8-финалите на Европейското след нова победа!

"Лъвиците" сразиха Финландия с 3:0 в Анкара

Женският ни национален отбор по волйбол се класира 1/8-финалите на Европейското първенство по волейбол. Момичетата на Иван Петков спечелиха с 3:0 (14, 21, 19) срещу Финландия последня си мач от група "А".

В първите две части нашите нашите доминираха и без особени проблеми и увеличиха аванса си на 2:0 гейма. В третата част обаче скандинавките тръгнаха силно, с преднина от няколко точки. Българските волейболистки набраха инерция и изравниха резултата, като въврвеше точка за точка до 9:9. Впоследствие играта бе под диктовката на родния тим - мачът приключи след 25:19 и крайното 3:0 гейма.

"Лъвиците" завършиха на 3-о място в крайното класиране със 7 точки след 2 победа и 3 загуби. Със същите показатели пририклчи и Гърция, но с 6 точки. Така на 1/8-финалите България ще играе срещу вторият от Група С - Азербайджан, който би Румъния също с 3:0 гейма в последната си среща.

Двубоят ще бъде в неделя (1 септември), като началния час ще бъде определен по-късно тази вечер след края на всички мачове от груповата фаза.

Финландия пък остана на предпоследното 5-о място в групата с 1 победа, 4 загуби и 4 точки и отпадна от по-нататъшно участие на първенството.