САЩ изпрати златното поколение на Бразилия у дома

На четвъртфинал американците ще играят срещу Франция

САЩ победи Бразилия с 89:73, за да спечели група "К" на Световното и  изпрати златното поколение на "селесао" у дома. Това бе последно световно, а и изобщо голям шампионат за голяма част от ветераните на Бразилия.

На четвъртфинал американците играят срещу Франция, а втория в групата - Чехия ще има за опонент Австралия.

Резултатът означава още, че САЩ си гарантира място на Олимпиадата в Токио 2020, а отстранявайки Бразилия взима със себе си в Япония и Аржентина с втората квота за представители на Америка.

Бразилия игра отлично през първото полувреме, когато се държеше плътно до съперника, но второто, и особено четвъртата част, бяха изцяло в полза на САЩ.

Бразилия остана без старши треньора си още в 13-а минута, когато Ацо Петрович бе изгонен след второ техническо нарушение.

Въпреки че бе болен, Кемба Уокър се записа със 16 точки за САЩ, толкова вкара и Майлс Търнър.

Вероятно в последния си мач за националния отбор на Бразилия изобщо, ветераните Леандро Барбоса и Андерсон Варежао реализираха по 14 точки. Витор Бените бе най-резултатен с 21.