Грандиозна издънка на Хърватия в Азербайджан (ВИДЕО)

Вицешампионът от Световното стигна само да 1:1

Вицешампионът от миналогодишното Световно първенство Хърватия не успя да победи слабака Азербайджан - 1:1, в мач от група "E" на квалификациите за Евро 2020.

Рожденникът Лука Модрич даде аванс на хърватите след точно изпълнена дузпа. В 72-ата минута домакините достигнаха до изравнителен гол дело на Тамкин Халилзадех.

„Шахматистите“ започнаха ударно срещата, след като още в 6-ата минута порубиха правото да изпълнят дузпа. Антон Кривоцюк игра с ръка, а Модрич изпълни наказателениая удар за 1:0.

Гостите продължиха да доминират, като до 25-та минута на срещата те вече бяха отправили цели 12 удара, 6 от тях точни.

През втората час азерите започнаха да притискат сперника си. След два отменени гола логичното все пак се случи. В 72-та минута Рамил Шейдаев намери Тамкин Халилзадех, който не сбърка, за да обърка напълно плановете на Хърватия - 1:1.

По този начин момчетата на Златко Далич събраха актив от 10 точки, с който останаха на първото място в класирането. Това обаче може да се промени тази вечер, ако Унгария съумее да победи Словакия като домакин.