Младежите не се дадоха на Русия, продължават без загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кръстев пропусна най-чистото положение за България, реферът отмени гол на "сборная"

Младежите до 21 години направиха 0:0 с Русия във втория си мач от група 5 на квалификациите за Евро 2021. Българите по-нищо не отстъпваха на доста по-именития си съперник в двубоя на ст. "Славия".  Така тимът, воден от селекционера Александър Димитров продължава без загуба, след като на старта записа победа с 4:0 над Естония в Талин.

България и Русия са втори и трети в групата с по 4 точки. Лидер е състава на Полша, който тази вечер разби Естония с 4:0 и има пълен актив от точки.

Още в 5-ата минута Алекс Петков стреля с глава след ъглов удар. Бранителят на шотландския Клайд обаче не уцели вратата. Гостите отговориха с изстрел на Фьодор Чалов, който мина встрани от българската врата. В 15-ата минута късмета си пробва и халфът на ЦСКА (Москва) Константин Кучаев, който обаче също не намери целта.

С пропуск от родните национали се отличи Калоян Кръстев в 21-ата минута. В 30-ата минута капитанът на "сборная" Иван Обляков шутира опасно, но Даниел Наумов топката профуча покрай вратата.

Пет минути по-късно Кръстев пропиля най-чистото положение през първата част. Нападателят на Славия се оказа на добра позиция, но ударът му беше спасен от стража на Спартак (Москва) Александър Максименко.

В 53-ата минута гостите вкараха след центриране отдясно. Швейцарският съдия Урс Шнидер обаче отсъди нарушение в атака на Игор Дивеев срещу вратаря Наумов и отмени попадението.

Следващия по-интересен момент в мача дойде чак в 81-ата минута, когато Николай Расказов стреля от воле, но над вратата. В 85-ата влезлият като резерва Кун Теменужков стреля слабо в ръцете на руския вратар. Три след това "сборная" остана с 10 души, след като от игра беше изгонен Иван Игнатиев.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ U21 - РУСИЯ U21 0:0

България: Даниел Наумов; Иван Турицов, Петко Христов, Алекс Петков, Митко Митков; Мартин Минчев, Лъчезар Котев, Илия Юруков, Станислав Иванов; Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев

Русия: Александър Максименко; Никита Калугин, Игор Дивеев, Роман Евгениев, Даниил Степанов; Иван Обляков, Наил Умяров, Константин Кучаев, Николай Расказов; Александър Ломовитски, Фьодор Чалов
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона