Перу шокира Бразилия в Лос Анджелис

"Инките" се наложиха с 1:0

Перу постигна престижна победа с 1:0 над южноамериканския колос Бразилия в контролна среща между двата тима, играна в Лос Анджелис, САЩ. “Кариоките” излязоха в този мач с почти всичките си звезди, но те така и не успяха да поразят вратата на съперника. В същото време “Инките” издебнаха своя момент и намериха верния път към победата, която дойде с попадение на Луис Абрам в 84-ата минута. Това бе първа загуба за Бразилия от световното първенство насам, като в този период възпитаниците на Тите имаха 14 победи и 3 равенства.

Всъщност първото по-интересно положение в мача бе за Перу. В 24-ата минута Едерсон Флорес стреля по земя и Едерсон Мораеш трябваше да показва блестящ рефлекс, за да опази вратата си.

В края на полувремето обаче и Бразилия стигна до отлична възможност. Ричарлисон изпрати страхотен шут към вратата, но Педро Галезе отговори със също толкова добро спасяване.

През втората част “Кариоките” доминираха, но така и не можеха да намерят верния път към гола. В 50-ата минута Галезе отново се намеси блестящо след опасен удар на Алан Маркес. След това Лукас Пакета и Ричарлисон пропуснаха две добри възможности.

И края на мача се случи великата максима във футбола, че като не вкараш, ще ти вкарат. Перу издебна своя шанс и в 84-ата минута Луис Абрам порази вратата на съперника отблизо и донесе успеха на своя тим.

Така Бразилия записа втори разочароващ резултат в контролите си в САЩ, след като преди няколко дни направиха равенство 2:2 с Колумбия.
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола