Зенит с победа над Арсенал (Тула) на Костадинов

Руският шампион спечели с 3:1 домакинството си от 9-ия кръг

Шампионът Зенит продължава със силните си игри от началото на сезона в Премиер лигата на Русия. Днес тимът от Санкт Петербург победи с 3:1 Арсенал (Тула) в първи мач от 9-ия кръг. Пълни 90 минути за гостите изигра българският национал Георги Костадинов. Той имаше дейно участие при гола на своя тим.

Зенит поведе още в 5-ата минута, когато след центриране от фаул Артьом Дзюба с глава порази вратата. В 22-ата минута Зенит получи дузпа за игра с ръка на Александър Денисов, но Сердар Азмун не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе спасен от вратаря Михаил Левашов.

В 57-ата минута Арсенал успя да изравни. Костадинов бе изритан в гръб от Юрий Жирков на границата на наказателното поле, а Кантемир Берхамов с прекрасен удар от пряк-свободен удар вкара за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 66-ата минута Зенит получи втора дузпа. Този път зад топката застана Себастиан Дриуси и бе точен за 2:1.

В 88-ата минута домакините подпечатаха успеха си с трети гол. Олег Шатов бе намерен с центриране отляво и с глава простреля вратата за крайното 3:1.

След този успех Зенит заема еднолично първото място с 20 точки. Арсенал пък се намира на 7-ата позиция с 13 точки.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)