Вихър изпусна победата в Севлиево

Срещата бе напълно равностойна

В изтеглен мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига Севлиево и Вихър (Славяново) не излъчиха победител. 1:1 завърши дербито между първия и третия в класирането, като за изпуснатите три точки повече трябва да съжаляват гостите.

Срещата бе напълно равностойна, но вихърци имаха повече положения за гол. През първата част топката се удари по веднъж в гредите. Първо нападателят на домакините Альоша Илиев стреля, а славяновският страж Светлин Линев изби топката в гредата. После Цветан Петров подаде на капитана на Вихър – Константин Генков, който насочи топката в гредата.

На почивката Вихър загуби нападателя си Иван Иванов заради травма в глезена, получена през първото полувреме. Малко след началото на втората част Генков бе фаулиран в наказателното поле на севлиевци и Светослав Кръстев откри резултата от дузпа. В 59-ата минута топката падна между централните защитници на гостите Тони Паликрушев и Светослав Кръстев, Альоша Илиев я овладя и шутира в мрежата зад Линев – 1:1. След това Генков пропусна да вкара отблизо с глава.

При друга атака Йоан Петков центрира и Генков със странична ножица не уцели вратата. Пак Генков подаде успоредно пред голлинията, но нямаше негов съотборник, който да вкара. Домакините опитаха няколко центрирания, които не доведоха до нищо. Накрая отправиха и слаб удар към вратата на съперника. След този резултат Севлиево увеличи аванса си на 2 точки на върха пред Янтра 2019 (Габрово), с когото Вихър вече се изравни по този показател.
Заги: Сега ще разчитаме на Левски