ОБЗОР: Левски и ЦСКА с тежки загуби на старта на волейболното първенство

Добруджа изненада Пирин насред Разлог, вижте всички резултати

Левски и ЦСКА записаха тежки поражения на старта на волейболното първенство. "Червените" паднаха с 0:3 (-18, -18, -22) от Нефтохимик в Бургас, докато "сините" отстъпиха също с 0:3 (-23, -11, -19) на Марек в Дупница.

Шампионите контролираха изцяло мача с ЦСКА. Играчите на Николай Желязков натиснаха гостите със сервис, блокадата им също работеше. Асовете за домакините бяха 7 срещу 2 за ЦСКА, блокадите са 10-6.

И в двата състава има много промени в сравнение с миналия сезон.

Най-резултатен в срещата бе Николай Николов с 11 точки (1 ас, 3 блокади), Георги Петров добави 10 точки (1 ас, 2 блокади). Жани Желязков, който бе избран за играч на мача, записа 9 точки (3 аса).

За ЦСКА Теодор Тодоров има 9 точки (1 ас, 1 блокада). Христо Цветанов завърши с 6 точки (1 блокада), а Симеон Александров, който влезе като резерва на мястото на Димитър Димитров и игра на поста диагонал, записа 5 точки.

Марек Юнион-Ивкони взе предимство срещу Левски от самото начало и не позволи на съперника да го доближи в нито един момент от мача.

В следващия кръг дупнишкият тим гостува на носителя на Купата и Суперкупата Хебър (Пазарджик), а Левски среща ЦСКА в зала "Васил Симов" в първото за сезона "вечно" дерби. Двубоите са на 25 и 26 октомври (петък и събота).

Добруджа 07 стартира ударно новия сезон в Суперлигата. Волейболистите на Пламен Христов надиграха категорично като гости Пирин в Разлог с 3:0 (25, 25, 25). Добричлии доминираха над съперника през по-голямата част от мача, като в първата част играта бе доста оспорвана. Впоследствие Иван Станев и съотборниците му не срещнаха трудности и без проблем затвориха срещата.