Голдън Стейт стартира сезона със разгромна загуба, Милуоки удари Хюстън

"Воините" загубиха от ЛА Клипърс у дома

Шампионът на Западната конференция Голдън Стейт стартира новия сезон в Националната баскетболна асоциация с тежка домакинска загуба от Лос Анджелис Клипърс със 122:141.

Гостите взеха аванс още в началото на мача и продължиха да доминират до края, за да запишат втория си пореден успех в кампанията.

Лу Уилямс завърши с 22 точки и 8 асистенции, а Кауай Ленърд допринесе с 21 точки и 9 асистенции за успеха.

Стеф Къри беше най-резултатен за шампионите с 23 точки, а ДАнджело Ръсел добави 20 точки и 8 асистенции, но това не беше достатъчно.

Най-полезният играч в НБА през миналия сезон Янис Антетокунбо записа "трипъл-дабъл" и помогна на Милуоки да преодолее дефицит от 16 точки при успеха със 117:111 над домакина Хюстън.

Антетокунбо се отличи с 30 точки, 13 борби и 11 асистенции, а неговите съотборници удържаха, въпреки че той напусна игра с 6 фаула 5:18 минути преди края при 101:95 за Милуоки. Ерсан Илясова също направи добър мач за гостите с 13 точки и 11 борби.

Ръсел Уестбруук беше лидер при дебюта си за домакините с 24 точки, 16 борби и 7 асистенции, а Джеймс Хардън добави 19 точки и 14 асистенции.

Трей Йънг наниза 25 от 38-е си точки през първото полувреме, а Атланта обърна домакина Детройт със 117:110.

Йънг допринесе още с 9 асистенции и 7 борби, а Джон Колинс завърши с 18 точки и 10 борби за успеха.
Домакините имаха аванс от 63:60 на почивката, но не успяха да го удържат през второто полувреме. Дерик Роуз беше най-добър за Детройт с 27 точки, а Андре Дрюмънд вкара 21 точки и взе 12 борби.