Славия превзе Витоша с куриозен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите“ имаха нужда от доза късмет за четвърти пореден успех и вече са пети

Славия имаше нужда от доза късмет, за да запише четвърта поредна победа в елита и така да изравни най-доброто си постижение от 2011 г. насам.

„Белите“ спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Витоша (Бистрица) от XIV кръг на първенството, а единственото попадение в срещата бе доста куриозно.

То падна малко след почивката и бе дело на Георги Йомов. В 52-ата минута вратарят на домакините Християн Василев изрита силно върната към него топка, но я удари точно в крака на Йомов и тя влетя в мрежата му.

Иначе първата по-интересна ситуация в срещата дойде в петата минута, когато капитанът на Славия Галин Иванов напредна в половината на съперника и подаде към Христо Попадийн, който центрира опасно вратарят на Витоша Християн Василев се намеси решително и улови.

Славчо Шоколаров нанесе първия изстрел по посока на една от двете врати в 22-ата минута. Той опита изстрел от границата на наказателното поле, но високо над вратата.

В 42-ата минута Галин Иванов опита изстрел към вратата на вратаря Василев, но Кристиян Кочилов застана на пътя на топката и блокира опита.

Две минути след това домакините удариха греда. Григор Долапчиев и Четин Садула си размениха подавания на десния фланг. Топката стигна до Мартин Станкев, който опита центриране, но вместо топката придоби различна траектория и се отби в гредата на Георги Георгиев.

Четири минути след подновяването на втората част Славия пропусна най-добрата възможност до момента в мача. Янис Карабельов стреля към вратата на Витоша от близко разстояние след подаване на Георги Йомов, но вратаря Християн Василев спаси.

В 52-ата минута гостите поведоха след груба грешка на Християн Василев. Вратарят опита да изчисти една върната към него топка, но я прати точно в крака на Йомов и тя спря в мрежата му – 0:1.

В 59-ата минута Радослав Кирилов опита изстрел, който обаче беше много неточно.

Пет минути по-късно Христо Попадийн засече с глава центриране на Галин Иванов, но не успя да уцели вратата.

В 74-ата минута домакините пропуснаха златен шанс да изравнят. Георги Купенов скочи най-високо след центриране от ъглов удар, но не успя да засече топката във вратата от чудесна позиция.

В 80-ата минута топката стигна до Григор Долапчиев след недобро изчистване от страна на Петър Патев, но нападателят стреля високо в аут.

В първата минута на добавеното време Галин Иванов изпълни добре един пряк свободен удар, но  Християн Василев изби. Топката обаче попадна в Илиан Мицански, но бившият национал не успя да преодолее вратаря, който блокира и неговия удар.

Така Витоша записа шеста поредна загуба в групата на майсторите и останаха последни с едва три точки, с цели 19 по-малко от отбора на Славия, който измести Черно море от петото място.

Витоша - Славия 0:1
0:1 Йомов 52

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 5. Бонев, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 10. Амзин, 14. Садула, 24. Купенов, 80. Котев, 45. Долапчиев, 88. Станкев
Треньор: Енгибар Енгибаров

Славия: 13. Георгиев, 4. Патев, 15. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 35. Йомов, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 14. Тасевски, 33. Иванов, 11. Кирилов
Треньор: Златомир Загорчич.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона