УНИКАЛНА ДРАМА ВЪВ ВОЛЕЙБОЛА! Левски изхвърли ЦСКА за Купата след битка в пет гейма

"Червените" наваксаха изоставане от 0:2, но останаха на крачка от обрата

Левски отстрани ЦСКА в турнира за Купата на България при мъжете. В мач от трети кръг "сините" победиха "червните" с 3:2 (25:23, 26:24, 21:25, 24:26, 15:13). Двубоят се игра в зала "Христо Ботев" в столицата и беше изключително оспорван и драматичен.

Първият гейм премина равностойно. В края „червените“ направиха повече грешки от съперника във важни моменти и Левски поведе.

В началото на втората част „армейците“ отново грешаха повече от Левски, докато „сините“ играеха спокойно и уверено. Играчите на Андрей Жеков натрупаха аванс от 18:14. На сервис за ЦСКА застана младият Георги Татаров и „червените“ направиха 6 поредни точки. Последва ново равенство (20:20) и игра точка за точка. ЦСКА стигна пръв до възможност да вземе гейма, но не се възползва. Това стори Левски и удвои аванса си.

ЦСКА започна по-добре в третия гейм и при прекъсването водеше с 4 точки – 12:8. „Армейците“ обаче не успяха да задържат аванса си и Левски изравни за 15:15. В края "армейците" дръпнаха с 24:20 при сервис на Владимир Станков, след което намалиха.

Четвъртият гейм също беше много оспорван. ЦСКА дръпна със 17:13, но Левски стигна до 21:21. В края "червените" бяха по-стабилни и изравниха.

В тайбрека Левски спечели с 15:13 и продължава в следващия етап в турнира за Купата.