Челси се върна към победите, Кепа спаси трите точки в самия край (ВИДЕО)

"Сините" са само на три точки от Манчестър Сити

Челси спечели с 2:1 срещу Астън Вила на своя "Стамфорд Бридж" в мач от 15-ия кръг в Премиършип и продължава да диша във врата на първите три отбора. Вратарят на гостите Том Хийтън запази интригата до края на двубоя с няколко феноменални намеси. Тами Ейбрахам (23)  и Мейсън Моунт (48) вкараха за "сините", Трезеге (41) се разписа гостите.

Още в 6-ата минута "сините" можеха да поведат, но вратарят Том Хийтън прояви блестящ рефлекс. Вилиан овладя една топка и шутира горния десен ъгъл, но стражът на Астън Вила изби в ъглов удар.

Челси все пак поведе в 23-ата минута. Рийс Джеймс получи топката пред наказателното поле и с прекрасно прехвърлящо центриране сложи топката на главата на Тами Ейбрахам, който насочи топката в центъра на вратата за 1:0.

В 41-ата минута гостите смълчаха "Стамфорд Бридж". Десният бек на Астън Вила Ахмед Елмохамади центрира отдясно в наказателното поле, където Трезеге посрещна топката и с малко късмет я прати в мрежата на Арисабалага.

В началото на втората част играчите на Челси си върнаха аванса с гол от съблекалнята. Тами Ейбрахам омекоти с гърди центриране на Вилиан отдясно към Мейсън Моунт, който с удар от движение прокара топката зад Том Хийтън за 2:1.

Вратарят на Астън Вила Том Хийтън запази интригата в мача в великолепно спасяване в 61-ата минута. Вилиан (Челси) получи прецизен пас и стреля в левия ъгъл, но стражът на гостите плонжира и изби. В 79-ата минута пак Хийтън отчая "сините" с две феноменални намеси в рамките само на няколко секунди. Кристиан Пулишич се промъкна между няколко защитници в наказателното поле и стреля, но страхотно предугаждане от страна на вратаря доведе до корнер за Челси. Малко след това от фаул Вилиан прехвърли стената и насочи топката към горния десен ъгъл, но Хийтън се хвърли и я отби в гредата.

В последната минута домакините за малко не бяха наказани за пропуските си. Вратарят Кепа Арисабалага обаче спаси трите точки, след като блокира удар с глава на Дъглас Луис.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1