Берое взе реванш от Академик Бултекс 99

Националът Станимир Маринов се завърна в игра след контузия

Берое взе реванш от Академик Бултекс 99 за загубата в Пловдив в края на ноември. Пред собствена публика старозагорският тим надви своя съперник с 94:75, като разликата се получи най-вече през втората четвърт.

Дебют за домакините направи националът Станимир Маринов, който няколко месеца бе извън игра заради проблеми в гърба. Той се включи много силно, като само за 16 минути стана водещ реализатор на отбора си с 16 точки.

Най-сериозното предимство на Берое бе при стрелбата за две точки (72% срещу 44%) и при борбите (40 срещу 30).

16 точки за победителите вкара и Остин Прайс (7 борби). С 15 е Седариан Рейнс, а 11 добави Иван Лилов.

За Академик Бултекс 99 Васил Бачев отбеляза 17 точки, с 16 е Шакир Смит, а 12 вкара Обрад Томич.