Леверкузен порази Дортмунд в шоу със седем гола (ВИДЕО)

Шедьовът на Емре Джан не достигна на Борусия дори за точка срещу "аспирините"

Със сигурност за „мач на уикенда” може да се определи, че беше Байер Леверкузен срещу Борусия Дортмунд. Домакините победиха вестфалци с 4:3 в брилянтна среща от 21-ия кръг на Първа Бундеслига след късен обрат, два отменени гола, страхотни изпълнения и безброй интересни мигове.

Два гола на Фоланд през първото полувреме (20, 43) и два на Матс Хумелс (22) и Емре Джан (33) направиха така, че двата отбора да се оттеглят на почивка на „БайАрена” при резултат 2:2. Другите три попадения бяха вкарани през втората част. Рафаел Герейро направи 2:3 след 65 минути игра, но за една минута Леон Бейли (81) и Ларс Бендер (82) направиха пълния обрат за тима на Петер Бош.

По този начин Байер записа 37 точки актив, доближавайки се до Топ 4, като четвъртият Борусия Мьонхенгладбах е с 37 пункта, а Борусия Дортмунд остана трети с 39 точки.

Първият шанс на „БайАрена” бе за гостите, когато Ерлинг Холанд не се ориентира добре след пас на Санчо и пропусна добра възможност за гол. След близо 20 минути норвежецът излезе сам срещу Храдецки, ала стражът спаси удара. Миг по-късно пък Байер откри резултата. Надим Амири подаде за Фоланд, а нападателят с финес стреля в долния ляв ъгъл на Бюрки – 1:0

Борусия Дортмунд обаче реагира мигновено и изравни чрез Матс Хумелс, който засече топката с глава. Малко по-късно Муса Диаби реализира гол, но той бе отменен, тъй като играчът бе в засада. В 34-ата минута новият халф на Борусия Емре Джан реализира страхотен гол, след като стреля от далечна дистанция, правейки безпомощен Храдецки.

Малко преди края на полувреме Кевин Фоланд вкара втори гол, за да изравни резултата на почивката – 2:2. В 52-ата минута Ашраф Хакими и Джейдън Санчо комбинираха помежду си. Хакими върна с пас по земя за Санчо, който стреля и вкара гол. След намесата на ВАР се видя, че Рейна е извършил нарушение при конструирането на нападението срещу Ларс Бендер и попадението бе отменено.

В 58-ата минута гредата спаси Леверкузен, след като топката се отби в гърба на Храдецки излезе в ъглов удар. Малко по-късно Фоланд изведе впечатляващо Хавертц сам срещу Бюрки. Младият футболист стреля в близкия ъгъл на вестфалската врата, но топката се спря в левия страничен стълб.

В следващата атака Борусия реализира гол и направи 3:2. Ашраф видя вляво Герейро, а португалецът не пропусна да отбележи за 3:2.

Учудващо, но Леверкузен обърна напълно развоя на мача. В 81-ата минута Леон Бейли бе оставен непокрит вляво и отблизо изравни резултата, а секунди по-късно Ларс Бендер вкара с глава и изведе „аспирините” напред – 4:3.

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман