Нов успех за България в олимпийското карате

Саня Петкова спечели сребърен медал в дисциплината кумите в кат. над 59 кг.

На Европейското първенство по олимпийско карате за кадети, девойки и младежи до 21 г, в Будапеща, Унгария, /7-9 февруари/ Саня Петкова спечели сребърен медал в дисциплината кумите в кат. над 59 кг при 16-17 годишните.

Това е първо международно отличие на талантливата възпитаничка на реномирания столичен клуб “Ронин”. Саня се справи най-напред със съперничката си от Азербайджан, след това от Словакия, Израел и на полуфинала записа победа срещу конкурентката си от Хърватия. На финала единствено допусна загуба срещу представителката на Испания.

И при младежите в същата възрастова група, 16-17 г., родното карате постигна впечатляващ резултат, макар и без медал. В кат. 55 кг Денислав Стоянов се класира на 5-о място след три победи – над Грузия, Италия и Турция. Денислав се пречупи на полуфинала срещу Азербайджан, след това загуби и битката за бронза срещу Македония.

Европейското първенство е много силно, конкуренцията е голяма във всички категории и възрастови групи. Участват 1155 от 52 страни. Отборът ни е от 15 състезатели в дисциплините ката и кумите. Много добре подготвени са, всички са здрави, сподели от унгарската столица селекционерът на националния отбор Борислав Иванов. Световната вицешампионка от миналата година Ивана Каменова и бронзовата медалистка от Европейското първенство през 2019 г. за девойки Кристина Цветанова отпаднаха от надпреварата на ранен етап.
Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа