Роналдо помогна на Юве с гол в своя мач №1000 в кариерата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" спечелиха с 2:1 визитата си на СПАЛ

Ювентус увеличи преднината си пред Лацио и Интер в Серия „А“, след като победи с 2:1 като гост СПАЛ.

Звездата на „бианконерите“ Кристиано Роналдо, който днес играеше своя мач №1000 в кариерата си, откри резултата в 39-ата минута на двубоя.

В 60-ата минута Рамзи удвои преднината на торинци. Петаня намали изоставането на СПАЛ в 69-ата минута след точно изпълнена дузпа, но „бианконерите“ не допуснаха нови попадения и спечелиха поредни три точки.

След успеха тимът на Маурицио Сари има 60 точки в актива си, на четири от Лацио и на шест от третия Интер.

Срещата започна по-добре за гостите от Торино и още в 5-ата минута Роналдо се разписа, но след намесата на VAR попадението му бе отменено заради засада.

Броени минути след това Куадрадо опита удар, който обаче премина над напречната греда, а торинци продължиха с опитите си за натиск.

В 37-ата минута Дибала имаше страхотна възможност да вкара, но топката някак си не влезе във вратата, макар че бе на чудесна позиция.

Минута след това обаче и домакините имаха положение чрез Ционек, но неговият удар мина близко над напречната греда.

Роналдо все пак не се церемони и в 40-ата минута даде аванса на Юве в резултата.

Куадрадо бе изведен страхотно по крилото и намери своя съотборник пред малкото вратарско поле, а за ветерана не остана нищо друго освен да вкара топката в мрежата.

Второто полувреме започна осезаемо по-добре за Ювентус и Куадрадо и Рамзи имаха добри шансове да удвоят десетина минути след подновяването на играта, но ги пропиляха.

В 61-ата минута обаче Рамзи бе изведен от Дибала и елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне вратар, като по този начин "уби" всякаква интрига в мача.

Осем минути по-късно Петаня намали от дузпа, но до края силите на торинци не стигнаха до трети гол, макар че Роналдо разтресе гредата малко преди края.