Петър Петров спечели две точки в Световния шампионат по мотокрос

Първото състезание бе спечелено от завърналия се след лечение на контузия Джефри Херлингс

Българинът Петър Петров спечели две точки на старта на новия сезон в световния шампионат по мотокрос. Пилотът на VRT, който и тази година ще кара с мотор на КТМ, завърши два пъти на 20-о място. Петров заслужи позициите си с изпреварвания в последните две обиколки, като и в двата случая зад него финишира ветеранът Кевин Страйбос (Белгия, Сузуки).

Първото състезание бе спечелено от завърналия се след лечение на контузия Джефри Херлингс (Холандия, Red Bull KTM), който изпревари с 11.870 секунди миналогодишния вицешампион Джереми Зеевер (Швейцария, Monster Energy Yamaha). Трети пък остана дебютантът в MXGP Мич Евънс (Австралия, HRC Honda).

Във втория старт Тим Гайзер (Словения, HRC Honda) поведе колоната още на старта и остана начело до края на състезанието. Световният шампион, който претърпя катастрофа в началото на първия манш, завърши с 23.382 секунди пред Херлингс, а трети бе Антонио Кайроли (Италия, Red Bull KTM)). Така Херлингс завърши Гран при Великобритания на първо място с 47 точки, следван от Гайзер и Кайроли с по 38.