Фавър: Отпадаме заради два леки гола

"Тръгнахме напред с много сили, но трудно намирахме пространство за развитието на атаките си"

Двата гола, които Борусия е допуснал в Париж, са прекалено леки и напълно предотвратими, а именно те са довели до отпадането от Пари Сен Жермен в Шампионската лига, смята старши треньорът на жълто-черните Люсиен Фавър. Борусия спечели в Дортмунд с 2:1, но допусна поражение при гостуването на ПСЖ с 0:2, което ги изхвърли от четвъртфиналите.

"В самото начало ни беше доста тежко, защото ни пресираха много високо. След това заиграхме нормално. През второто полувреме също играхме нелошо, липсваше ни единствено вярното решение във финалната фаза на атаката, последният или предпоследният пас. Тръгнахме напред с много сили, но трудно намирахме пространство за развитието на атаките си. А двата пропуснати гола като цяло изобщо не бяха неспасяеми и това е най-тъжното. Първият гол след ъглов удар - всички видяха какво се случи. Това е грешка, но такива се случват във футбола. Мисля, че подаването беше прекалено силно, за да бъде уловено от Бюрки или пресечено поне. Но няма нужда да виним и Хумелс. А за втория гол - да, само ще кажа, че можехме да играем и по-добре в защита", каза още Фавър.

Ройс е готов да остане в Дортмунд, но раздялата е по-реален вариант

Клубът не му предлага нов договор

Борусия (Дортмунд) взе важна победа срещу Вердер (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1

Борусия (Дортмунд) записа ценен успех при визитата си на Унион в Берлин (ВИДЕО)

Вижте и останалите резултати от кръга в Германия

Дортмунд стигна до равенство при визитата си на Волфсбург (ВИДЕО)

Двата тима така и не се победиха

Дортмунд постигна важна победа над Бохум, Фюлкруг блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Рурците победиха своя опонент с 3:1

Дортмунд показа на какво е способен, обърна и победи "жребчетата" в голов спектакъл (ВИДЕО)

Рурците надвиха адашите от Борусия с 4:2

Борусия (Дортмунд) с впечатляващ обрат и победа срещу Унион (Берлин)(ВИДЕО)

Рурците спечелиха с 4:2 у дома

Санчо се завръща в Борусия (Дортмунд) през януари?