Футболният сезон в Аржентина ще бъде прекратен

В следващите два сезона няма да има изпадащи от Суперлигата

Футболният сезон в Аржентина ще бъде прекратен заради епидемията от Covid-19 в страната, съобщи президентът на местната футболна асоциация Клаудио Тапиа.Решението се очаква да бъде ратифицирано официално по-късно днес.

"Приключваме всички турнири. Идеята е футбол в Аржентина да се играе, след като властите позволят", заяви Тапиа.

Шампионатът завърши в първата седмица на март, когато Бока Хуниорс спечели драматично титлата с точка пред Ривър Плейт.

В средата на март стартира турнира за Купата на Суперлигата, която трябваше да завърши в края на май, но надпреварата беше прекъсната след изиграването на първия кръг.

Тапиа обясни, че заради преждевременното приключване на кампанията в следващите два сезона няма да има изпадащи, а отборите в елита ще бъдат увеличени от 24 на 28, но не уточни как ще се определят печелещите промоция от втория ешалон.

Аржентина е под карантина от 20 март, която беше продължена поне до 10 май.