Бивш цесекар отиде в отбора на "син" герой от Вечното дерби

Славко Матич стана помощник треньор в китайския Нантонг

Сърбинът Славко Матич беше назначен за помощник треньор на китайския втородивизионен Нантонг.

Бившият бранител на Славия и ЦСКА за последно беше начело на Нови Пазар.

Той напусна тима след 8-ия кръг в сръбското първенство, като го остави в челото на класирането.

Матич водеше преговори с клуб от Катар, но не подписа договор.

Той обаче получи по-добро предложение от Нандонг и се присъедини към сънародниците си Михайло Юрашкович, който е шеф на младежката академия на клуба, и треньора на вратарите Сърджан Солдатович.

Матич е бивш футболист на Чукарички, ОФК Белград и Спартак Москва.

В България игра за Славия между 2003 и 2004 година, а в периода 2005 - 2007 г. носеше екипа на ЦСКА и беше част от състава, който спечели Купата на България през 2006 г.

Треньорската му кариера започва в Ал-Ахли, след което води последователно словенските Завръч и Копер, ОФК Белград, Ал-Шамал и Нови Пазар.

Любопитното е, че в Нандонг Матич ще работи с подвизавалия се един сезон в Левски Жоао Силва.

Португалският нападател не оправда очакванията на "Герена", въпреки че преди това беше собственост на Евертън.

Той обаче е помнен от "сините" фенове с победния си гол в последната минута за успеха на Левски с 2:1 във Вечното дерби през пролетта на 2013 година.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола