Магнус Карлсен спечели "Мемориал Щайниц" при мъжете

Световният шампион Магнус Карлсен от Норвегия спечели турнира по шахмат "Мемориал Щайниц" при мъжете, а на второ място завърши Даниил Дубов (Русия).

10 шахматисти изиграха 18 партии блиц в рамките на три дни в онлайн надпреварата. В последния ден Карлсен записа три победи и три ремита.

Норвежецът събра 12 точки от 18 възможни и си осигури победата кръг преди края на състезанието. Лидерът след първите два дни Дубов в последния кръг допусна три поредни поражения, спечели една партия и постигна две ремита. Така той остана втори в класирането с 10 точки.

В турнира участваха още Пьотр Свидлер (Русия) с 9.5 точки, Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) с 9.0 точки, Антон Коробов (Украйна) с 8.5 точки, Александър Грищук (Русия) със 7.0 точки и други.

При жените победителка стана рускинята Екатерина Лахно, а Антоанета Стефанова е седма.

Турнирът беше посветен на първия официален шампион по шахмат в света Вилхелм Щайниц.