Уулвърхемптън продължава перфектната серия след рестарта

"Вълците" спечелиха с 1:0 като гост на Астън Вила

Уулвърхемптън постигна трета поредна победа след подновяването на първенството. Тимът на Еспирито Санто спечели с 1:0 гостуването си на Астън Вила и още няма допуснат гол след принудителната пауза. Единственото попадение в мача реализира Леандер Дендонкър в 62-ата минута.

След този успех "вълците" имат преднина от три точки пред Манчестър Юнайтед в битката за петото място, което може да дава право на участие в Шампионската лига. Астън Вила е на предпоследното място с всяка пропусната възможност за точки се доближава до изпадане в Чемпиъншип.

Двубоят бе често накъсван в неговото начало, а първата добра възможност бе създадена в 18-ата минута, когато удар на Хименес бе спасен от Ниланд. Уулвс постепенно взе инициативата и имаше предимство. Към края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение, което пропуснаха.

Еспирито Санто бе направил една промяна от последния мач. Той бе включил Дендонкър в стартовия състав за сметка на Траоре и белгиецът реализира победния гол. До него обаче се стигна след влизането на Траоре в игра в 60-ата минута. Именно резервата започна атаката, която изведе Хименес отляво, топката след това стигна до Джони преди да се озове в Дендокър, който я прати в мрежата.

Бирмигамци направиха някакъв опит да отговорят, но в играта им нямаше особен ритъм и съперникът им нямаше особени проблеми да запази преднината си и да стигне до трите точки.