Валядолид докосва спасението след победа срещу Алавес (ВИДЕО)

Нажежени страсти и пета поредна загуба за баските

Реал Валядолид постигна изключително важна поледа. Играчите на Серхио Гонсалес спечелиха с 1:0 домакинството си на Алавес от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе пряк сблъсък за оцеляване. С успеха Валядолид на практика си гарантира спасението, докато положението за баските пък се усложни допълнително, тъй като тимът записа пета поредна загуба и продължава да пропада в класирането.

Първото полувреме не предложи много емоции, докато през втората част домакините натиснаха. Първо удар на Рубен Алкарас в 55-ата минута профуча над вратата, а в 63-ата минута Енес Юнал затрудни вратаря на съперника с мощен шут.

Драмата настъпи в 88-ата минута, когато Валядолид стигна и до попадение. При изпълнение на фаул топката рикошира в стената и стигна до Хави Санчес, който върна за Хоакин Фернандес и той стреля във вратата за 1:0.

В края страстите се нажежиха и се стигна до меле между играчите на двата отбора, но съдията бе доста благосклонен, като успокои положението само с жълти картони.