ФИНАЛ: Интер се окичи със среброто в Италия, Имобиле изравни вечния рекорд от голове! (СНИМКИ)

Момчетата на Антонио Конте се наложиха над Аталанта в директен спор за второто място

Интер завърши на второто място в италианската Серия А, след като победи с 2:0 Аталанта при гостуването си от последния 38-ми кръг.

"Нерадзурите" завършиха само на точка зад шампиона Ювентус, който загуби с 1:3 от Рома.

Миланският тим откри още в първата минута, след като Дамброзио засече топката във вратата на Голини след корнер.

В 20-та минута Ашли Йънг оформи и крайното 2:0 след отличен изстрел с фалц.

След почивката Папу Гомез имаше добър шанс да намали изоставането на бергамци, но Ханданович улови и запази мрежата си суха.

По същото време в Неапол Наполи победи с 3:1 Лацио в мач, в който столичани гонеха една обща и една индивидуална цел. Лациалите имаха нужда от победа и да се надяват, че Интер и Аталанта завършат наравно, за да могат да грабнат второто място. В същото време голмайсторът на Серия А Чиро Имобиле търсеше два гола, за да запише името си в историята като единственият с 37 попадения за един сезон.

Още в 9-та минута обаче домакините поведоха след точен удар на Фабиан Руиз. В 22-та минута Имобиле стигна до гол! Милинкович-Савич подаде за попадението и острието на "орлите" заби гол №36 за сезона, с което се изравни с Игуаин, който досега беше начело с историята на Серия А.

След почивката в 54-та минута Лоренцо Инсине върна аванса на домакините с попадение от дузпа, а Лацио трудно намираше път към вратата на противника. В самия край на срещата пък Политано оформи крайния резултат в мача.

Така Лацио остана четвърти със 78 точки - толкова, колкото има и Аталанта, но бергамаските имат по-добри показатели в преките двубои.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини