Тампа Бей продължава във втория кръг на плейофите след здрава битка

Резултати в НХЛ

Тампа Бей победи Кълъмбъс с 5:4 след продължение и продължава в следващия кръг на плейофите на НХЛ.

Брендън Пойнт вкара попадното попадение в 5:12 минута на продължението, а Тампа Бей спечели серията с 4:1 успеха. В редовното време за победителите точни бяха Тайлър Джонсън, Блейк Коулман, Кевин Шатенкърк и Антъни Сирели, а за Кълъмбъс се разписаха Ник Фолино, Кевин Стенлунд, Александър Венберг и Оливер Бьоркстранд.

Вратарят на Тампа Бей Андрей Василевски отрази 37 удара.

Тампа Бей поведе с 2:1 след първата третина, а Кълъмбъс направи обрат след два безответни гола във втората част.

Сирели изравни 4:4 по-малко от две минути преди края на редовното време за Тампа Бей, преди Пойнт да донесе успеха на тима в продължението.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

Торонто - Бруклин - 104:99
* Торонто води в серията с 2:0 победи.

Денвър - Юта - 105:124
* Резултатът в серията е 1:1 победи.

Бостън - Филаделфия - 128:101
* Бостън води в серията с 2:0 победи.

ЛА Клипърс - Далас - 114:127