Юношите не успяха на полуфинала, ще спорят за бронза на Евроволей

Чехия не ни отнесе за 75 минути в Лече

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години ще играе за бронзовите медали на европейското първенство в Италия.

Волейболистите ни, водени от Мартин Стоев, загубиха от Чехия с 0:3 (19:25, 22:25, 19:25 ) в първия полуфинал от турнира в Лече. Мачът продължи само 75 минути.

България не осъществи мечтата да повтори финала от Евроволей 2018. Сега чехите чакат победителя от другия дуел между Италия и Полша. А нашите ще се срещнат със загубилия. Малкият финал започва утре в 18 ч, а големият – от 21 ч.

Преди мача нашите национали бяха фаворити заради изключителните си игри в груповата фаза, където спечелиха всички срещи. Именно ролята на по-силния в полуфинала като че ли оказа твърде голям натиск върху българите. Тимът ни започна сковано и не успя да излезе от напрежението. Показахме слабости в посрещане и атаката не вървеше. Нашите не използваха основното си оръжие – сервиса. Допуснахме много грешки от начален удар. Съперникът започна стабилно и устоя на всички опити за обрат от страна на българския отбор.

Мартин Стоев се опита да направи промени, като във втората част започна с разпределителя Борислав Николов, а в посрещане влезе Ерик Стоев. До края на мача треньорът извъртя почти целия отбор, за да предизвика промяна, но безуспешно. С най-голям актив за България бе Александър Николов с 13 точки (2 аса). Георги Татаров приключи със 7 точки.

Стартов състав на България: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Ерик Стоев, Виктор Бодуров, Християн Великов, Венислав Антов).