Цървена Звезда отпадна от ШЛ след драма с дузпи

Сръбският шампион бе отстранен от Омония

Сръбският шампион Цървена Звезда отпадна драматично във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. „Звездашите“ загубиха след изпълнение на дузпи от кипърския Омония Никозия с общ резултат 5:3, след като в редовното време не се излъчи победител и двата тима завършиха при резултат 1:1.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута чрез Михаел Люфтнер. Нападателят бе най-съобразителен след лоша намеса на Милан Борян и реализира.

Цървена Звезда се активизира в следващите минути, но мощен удар на Гелор премина покрай левия страничен стълб.

Все пак гостите стигнаха до изравнителното попадение в добавеното време на първата част. Бен центрира в наказателното поле, където Мирко Иванчич бе над всички и с глава реализира – 1:1.

През втората част двата отбора показаха, че искат да приключат всичко в редовното време, но първо Мирко Иванчич не успя да вкара втори гол вратата на домакините, а веднага след това Витор Гомес направи пропуск за Омония.

В 68-ата минута бившият вратар на Лудогорец Милан Борян направи страхотно спасяване след удар на Ерик Ботеак.

По този начин резултатът остана непроменен до края на редовното време. В продълженията Омония и Цървена Звезда отново не успяха да си отбележат нови попадения и се стигна до изпълнение на дузпи.

Домакините показаха по-точен мерник и реализираха четири попадения от бялата точка, а едно от тях бе дело на бившия футболист на Левски Жорди Гомес. Фатални пропуски за Цървена Звезда направиха новото попълнение Диего Фалчинели и Милош Дегенак, което означаваше отпадане за сръбския шампион в тази фаза от турнира.
Белингам: Заради такива мачове пристигнах в Реал