ОБЗОР: Крамарич избута Хофе до успех на старта, Херта разби Вердер

Резултати от играните срещи в Бундеслигата

Днес от 16:30 часа се изиграха пет срещи от I кръг в Бундеслигата.

Херта стартира сезона с лесна победа с 4:1 като гост на Вердер. В 42-ата минута Пекарик даде аванс на столичани, а в добавеното време Лукебакио удвои аванса на гостите. След почивката Матеус Куня направи разликата класическа, а Селке намали в 69-ата. Крайният резултат оформи резервата Кордоба в 90-ата минута.

Хофенхайм също започна новия сезон с победа, която обаче дойде по инфарктен начин. Хофе поведе при гостуването си на Кьолн още в 3-ата минута чрез Крамарич. В 22-ата Андерсон изравни, но отново Крамарич осигури аванс за гостите в продължението от дузпа. Драмата стана пълна в заключителните минути, когато Дрекслер (86) върна „козлите“ в мача. В добавеното време Крамарич оформи своя хеттрик за крайното 2:3.

Аугсбург се наложи с 3:1 като гост на Унион, а Айнтрахт не успя да пречупи новака Арминия и двата тима завършиха при резултат 1:1.

Щутгарт пък започна със загуба, след като отстъпи с 2:3 пред Фрайбург.

В 19:30 е двубоят Борусия Дортмунд – Борусия Мьонхенгладбах.