Ботев (Враца) надви Монтана и вече е в победна серия (ВИДЕО)

Врачани спечелиха дербито на Северозапада с 2:0 при домакинството си от седмия кръг

Ботев (Враца) спечели с 2:0 дербито на Северозапада в седмия кръг на efbet Лига. Врачани надвиха с 2:0 съперника си на своя стадион "Христо Ботев" и записаха втори пореден успех в елита, с което се изкачиха в първата осмица.

Първите минути преминаха изцяло под ръководството на гостите. В 6-ата Янко Ангелов отправи мощен шут към вратата на Красимир Костов, но стражът отрази и опази вратата си от ранно попадение.

След това се стигна до страхотен прехвърлящ пас на Тони Тасев към Николай Минков, който оставен напълно свободен, шутира към вратата на Ботев, но Красимир Костов отново се отчете със страхотна проява.

Първият шанс за домакините дойде чак в 25-ата минута, но беше пропилян от Аласане Ндиайе, който не успя да уцели вратата на гостите след удар с глава отблизо.

Доминацията на гостите продължи и в следващите минути, като Тони Тасев навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който бе отразен от Красимир Костов. При добавката обаче единствено лявата греда спаси домакините от попадение във вратата им.

Противно на логиката, в последните секунди на първата част домакините откриха резултата. Том отправи перфектен пас към Димитър Буров, който връхлетя в наказателното поле и прониза далечния ъгъл на вратата, пазена от Благой Макенджиев.

След час игра авансът на врачани бе удвоен. Петър Атанасов напредна на скорост в половината на и отправи страхотно подаване към Даниел Генов, чийто удар премина безмилостно покрай Благой Макенджиев.

Малко по-късно Красимир Костов спаси удар с глава на Билал Бари, който овладя центрирането на Николай Минков. Последва удар с глава на Йордан Йорданов, който обаче излезе в аут.

Така Ботев (Враца) събра десет точки и излезе на седмото място, докато Монтана е девети с осем точки.

Ботев (Вр) - Монтана 2:0
1:0 Буров 45+1