Калабак и Струма с голово реми в Самуилово

Мачът завърши 1:1, вижте коментарите след него

Без куп основни футболисти излязоха  на терена в Самуилово гостите от Марикостиново срещу местния Калабак, а двубоят приключи при равенство 1:1.

През първата част на срещата домакините стояха по-добре на терена. Те отбелязаха първи гол в двубоя, след като Васил Василев от воле изпрати топката неспасяемо в мрежата на 47-годишния вратар Валери Терзиев. Попадението бе отменено от главния съдия заради засада. Веднъж и гредата помогна на отбора на домакините при резултат 1:0.

През втората част на срещата в отбора на домакините бяха направени смени и в игра влязоха футболисти на 14-15 годишна възраст. Наставникът на Струма Атанас Терзиев промени схемата на игра от 4-4-3 в 3-5-2 и 3-4-3.

В 80-та минута Марин Георгиев-Мерата от централната зона на терена насочи топката към Йордан Бербатов, който се вряза между двойката централни защитници на Калабак и сам срещу вратаря го простреля за 1:1. Преди това стражът на гостите Валери Терзиев отрази майсторски удар с глава на футболист от домакините.

„За този мач едва събрах 11 футболисти, защото поради различни причини отсъстваха Иво Хаджигаев, Методи Киричков, Мартин Бояджиев, Георги Бъчваров, Димитър Беков. С оглед на играта на терена съм доволен от равенството”, сподели Атанас Терзиев - треньор на Струма, а кметът на с. Самуилово Кирил Стоянов заяви, че резултатът е реален и е постигнат срещу  най-добрия отбор в групата:

„През второто полувреме пуснахме в игра 14-15 годишни момчета, които максимум до две години ще могат да заместят своите батковци. Не успяхме да реализираме чистите си голови положения след пропуски на Спас Стоянов и Васил Василев.“