ПОД ДЪЖДА В ПАРИЖ: Храбър Ман Юнайтед шокира ПСЖ! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бруно Фернандеш и Рашфорд донесоха победата с 2:1, VAR помогна на "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед постигна втора поред драматична победа над ПСЖ в столицата на Франция.

След като през месец март миналата година „червените дяволи“ отстраниха парижани от Шампионската лига с гол в края на Маркъс Рашфорд, сега те сториха същото и се наложиха с 2:1 в първия сблъсък на двата отбора от Група Н на надпреварата.

Двата отбора изиграха много отворен и равностоен мач под проливния дъжд на „Парк де Пренс“ като резултатът бе 1:1 до 87-ата минута, в която резервата Пол Погба подаде на Маркъс Рашфорд и той се разписа.

Преди това Бруно Фернандеш, извел отбора с капитанската лента за първи път заради отсъствието на Хари Магуайър, откри от дузпа, която първоначално пропусна, но бе пребита, а после Антони Марсиал си вкара автогол.

Съперниците показаха много качествен футбол и двамата вратари имаха по няколко решителни спасявания, но в крайна сметка гостите стигнаха до успеха, за да се превърнат в първия отбор, спечели две поредни визити на ПСЖ в Шампионската лига.

Домакините започнаха по-силно срещата и само две страхотни спасявания на Давид де Хеа ги лишиха от гола, но в 23-ата минута допуснаха грешка в защита.

Антони Марсиал бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която стражът на френските шампиони спаси.

След това обаче ситуацията бе разгледана със системата VAR и се видя, че Кейлор Навас е малко пред голлинията си в момента на удара, така че дузпата бе пребита. Фернандеш стреля в същия ъгъл и този път не сгреши.

В 34-ата минута и ПСЖ поиска дузпа след падане на Килиан Мбапе в пеналта, но претенциите не бяха уважени, а в 38-ата Фернандеш отправи чудесен изстрел от границата на наказателното поле, ала Навас отрази.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на гостите, което накара наставник на домакините Томас Тухел да предприеме офанзивна смяна на почивката.

Той замени Идриса Гей с нападателя Мойс Кийн, ала в първите секунди на втората част това можеше да му изиграе лоша шега, ако Рашфорд бе подал малко по-точно към Марсиал.

В 53-ата минута Курзава опита центриране, което срещна напречната греда, а в 55-ата Антони Марсиал си вкара автогол след центриране от корнер – 1:1.

Последваха пропуски на Мбапе, Мойс Кийн, Фернандеш, Рашфорд и Марсиал, както и по едно спасяване на двамата вратари.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле и с плътен изстрел в горния десен ъгъл донесе победата на Манчестър Юнайтед.

ПСЖ - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Бруно Фернандеш 23, дузпа
1:1 Антони Марсиал 55, автогол
1:2 Маркъс Рашфорд 87

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: Навас, Курзава, Кимпембе, Идриса Гай, Данило, Флоренци, Диало, Ерера, Ди Мария, Неймар, Мбапе;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Шоу, Линдельоф, Туанзебе, Уан-Бисака, Телес, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал;