Три от три за Левски Лукойл в баскетболното първенство

Венцислав Петков наниза 25 точки, с 24 точки завърши Чавдар Костов

Левски Лукойл записа трета победа от три мача в Националната баскетболна лига. Столичани сразциха със 108:84 Академик (Пд) в зала „Триадица“. За гостите това беше второ поражение, като те имат и една победа до момента. В следващия кръг Левски Лукойл гостува на Ямбол, а Академик – на Берое.

Първата четвърт на мача премина доста равностойно, с минимален превес в полза на домакините, които в края ѝ водеха с 18:17. Равностойната игра продължи на почивката, но Левски Лукойл малко по малко налагаше темпото си, на моменти повеждайки с над 10 точки. В крайна сметка на почивката пловдивчани сведоха изоставането си до 5 точки за 40:45.

Домакините продължаваха да водят и до средата на третата четвърт успяха да направят аванса си двуцифрен, но този път той се запази до края ѝ за 75:62. Домакините продължиха със силното нападение до края, което им позволи да контролират играта и да стигнат до трицифрен брой точки.

Петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив за Левски Лукойл. От пейката Венцислав Петков наниза 25 точки (5 тройки) и подаде 7 асистенции. С 24 точки и 7 борби завърши Чавдар Костов, а 18 плюс 10 регистрира Данило Тасич.

За Академик Йере Вучица записа 23 точки и 8 борби, а 10 вкара Васил Бачев.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)