ШАМПИОНСКА ЛИГА: Атлетико не успя да превземе Москва, втора точка за Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините заслужиха равенство 1:1 и аплодисментите на своите фенове

Локомотив (Москва) взе втората си точка в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като стигна до 1:1 срещу гостуващия Атлетико (Мадрид) в третия си мач от Група А.

Срещата предложи два бързи гола преди почивката и много драма в заключителните минути, когато „дюшекчиите“ обкръжиха наказателното поле на домакините, които обаче заслужиха равенството и аплодисментите на своите фенове.

Срещата започна на бързи обороти и двата отбора имаха възможност да открият резултата. В 18-ата минута това сториха гостите, след като Андер Ерера центрира остро към наказателното поле, където Хосе Хименес бе над всички и с глава вкара за Атлетико.

Само 4 минути по-късно московчани поискаха дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Андер Ерера.

Главният съдия Беноа Бастиен прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Антон Миранчук застана зад топката и с премерен удар възстанови равенството.

Малко след това Атлетико бе много близо до ново попадение, но ударът на Анхел Кореа срещна напречната греда, а после добавката на Луис Суарес не сполучи.

В началото на втората част уругвайският нападател стреля опасно с глава, но вратарят на Локомотив показа класа и спаси. Впоследствие Гилерме отрази и два опита на Жоао Феликс да го преодолее, а след това гол на Суарес бе отменен заради засада.

Така двата отбора поделиха точките и Атлетико вече има 4, с две повече от Локомотив.

ЛОКОМОТИВ МОСКВА - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:1
0:1 Хименес 18
1:1 Миранчук 25

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ: Гилерме, Дмитри Живоглядов, Слободан Райкович, Мурило, Мачей Рубис, Данийл Куликов, Гжегож Криховяк, Владислав Игнатиев, Антон Миранчук, Игор Смолов, Зе Луис;

Треньор: Марко Николич;

АТЛЕТИКО М: Ян Облак, Кийрън Трипиър, Стефан Савич, Хосе Хименес, Ренан Лоди, Андер Еререа, Саул Нигес, Маркос Йоренте, Хоакин Кореа, Жоао Феликс, Луис Суарес;

Треньор: Диего Симеоне.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини