Престижно равенство на юношите на Беласица в София

Вижте всички резултати от кръга

Беласица измъкна престижно равенство - 1:1, при гостуването си на Витоша Бистрицав мач от 12-ия кръг на кръг за първенството за юноши старша възраст, Зона София.

Още в трета минута Христо Якимов изведе в удобна позиция Мартин Стойков, чийто изстрел беше отразен от вратаря, но при добавката петричкият нападател не сгреши - 0:1. Това окрили футболистите от гостуващия тим и те все по-често се озоваваха пред наказателното поле на домакините. В 10-та минута късметът покри Витоша, след като от 10 метра снажния Здравко Корчев изпрати топката извън очертанията на вратата. Териториалният превес за футболистите на Беласица не доведе со нов гол, а домакините не успяха да сътворят нито една опасност пред вратата на гостите.

През втората част на срещата играта се водеше повече в средата на терена. На три пъти Здравко Корчев,  Христо Якимов и Мартин Стойков не успяха да огорчат отново вратаря на Витоша. В 90-ата минута Мартин Стойков от отбора на гостите бе спънат в наказателното поле на домакините, но главния съдия се направи на разсеян и не посочи бялата точка.

Изравнителното попадение за отбора на Витоша падна след центриране,  при което топката придоби учудваща траектория, която изненада вратаря Тодор Димитров и се спря в мрежата за 1:1.

„Доволен съм от старанието на нашите футболисти. Все пак постигнахме равенство срещу един отбор, който е с авторитет в областта на футбола в страната. На два пъти главния съдия направи очевадни грешки, като честно казано в единия случай можеше да отсъди дузпа в полза на домакините, след като вратаря Тодор Димитров повали техен нападател, но в края пък не отсъди дузпа в наша полза за спъване на Мартин Стойков. Веднъж вратаря на Витоша Бистрица улови топката извън своето поле, но главния съдия отново не реагира. Вече пети мач сме без загуба, постигайки 4 победи и един равен. В момента сме четвърти във временното класиране на групата , но с два мача по-малко изигран, които ако спечелим ще станем втори в таблицата”, сподели треньорът юношите на Беласица Георги Киров.

Ето и останалите резултати:

Локомотив София – Миньор Перник 0:1

Чавдар Етрополе – Вихрен Сандански 3:0

Барокко София – Септември Симитли 0:4

ЦСКА 1948 – ФК Кюстендил 7:2

Ботев 57 София  – Пирин Гоце Делчев 5:3
Заб.: Мачът Левски Раковски-Струмска слава е отложен за 17.11.2020 година.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона