Тетевен даде само гейм на Славия

"Белите" са с три загуби от три мача

Тетевен Волей записа втора победа във Втората осмица на волейболната Суперлига, след като се наложи като домакини над Славия с 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:13) в среща от четвърти кръг.

Тетевенци са на третата позиция във временното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуба), Славия е осми с 0 точки и 3 поражения.

"Белите" поведоха отначало, след което последва обрат. Играта продължи точка за точка, но гостите от столицата не се отказаха и отново дръпнаха. Интригата се запази и в следващите минути, но в крайна сметка домакините спечелиха частта при минимална преднина.

Тетевенци бяха доминиращи през по-голямата част от втория гейм, но допуснаха славистите да обърнат и да излязат напред. Това предреши и изхода - Славия изравни 1:1 гейма след 25:22.

С равностойна игра стартира третата част на двубоя. След това състезателите на Петър Мечкаров взеха превес и отново поведоха в мача.

Домакините стартираха ударно със 7:0 в четвъртия гейм. Хегемонията им продължи до края и те без проблем затвориха двубоя след 25:13 и крайното 3:1 гейма.