Без Ибра толкова! Милан не успя да победи Лил на френска земя

Двата тима врътнаха реми 1:1

Милан и Лил не излъчиха победител в мач от група H на Лига Европа. Двубоят между двата тима завърши при равенство 1:1. Джонатан Бамба се разписа за домакините, а Саму Кастийехо бе точен за „росонерите“.

След равенството Лил поведе в групата с 8 точки, а Милан е втори със седем. Спарта Прага, където играе Мартин Минчев, има актив от 6 след победа над Селтик с 4:1, който е последен в групата само с точка.

Срещата, разбира се, започна с минута мълчание в памет на легендарния Диего Марадона.

Първата по-интересна ситуация в мача бе пред вратата на Донарума. В 11-ата минута суф Язъчъ стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай левия страничен стълб.

В 37-ата минута Донарума отби удар на Араужо. Три минути по-късно отново бразилецът стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът отново отрази удара му.

В 40-ата минута Донарума спаси изстрел на Язъчъ, а две минути по-късно Луис Араухо

В първите секунда на втората част гостите от Милано поведоха в резултата. Рейд на Анте Ребич, започнал малко след центъра, завърши с подаване към Саму Кастийехо, който вкара в опразнената врата.

В 55-ата минута Хаках Чалханоолу прати топката на сантиметри от левия страничен стълб.

В 65-ата минута Джонатан Давид получи топката с гръб към вратата и я чукна към Джонатан Бамба, който матира Донарума.